Lansman Sponsor

CreatorDen Influencer ve Markaları Buluşturuyor! Neden Creatorden?

Herkese merhabalar. Bugün sizlerle benimde kullandığım, Influencer ve markaları bir araya getiren bir uygulamadan bahsetmek istiyorum.

Öncelikle Influencer ne demek diye soranlar olabilir. İlgi alanlarına yönelik sosyal medya ve dijital kanallara sahip olan, deneyimlerini ve yaşadıklarını sahip olduğu kitleye anlatan, zaman zaman markalarla çalışmalar yaparak bunları hedef kitleyle paylaşan kesime Influencer diyebiliriz.

Eskiden Blogger, Youtuber diye özetlenirdi. Fakat dijital çağın gelişmesi ve işin içerisine Instagram, Twitter, Facebook gibi popüler mecralar dahil olduğundan beri tek bir isimle adlandırıldı diyebiliriz.

CreatorDen influencer Marketing

Peki konumuzun bununla ne alakası var?

Neden CreatorDen?

Eğer dijital ortamda paylaşımlar yapıyorsanız her zaman yeni ürünler denemeye heveslisiniz demektir. Zaten yeni ürünler denemeye ihtiyacınız da olacaktır. Hatta eğer ki bu işi gerçekten severek ve emekle yapıyorsanız, belli bir zamandan sonra bu işten para kazanmak bile isteyebilirsiniz. Eğer bu işte dürüst iseniz zaten kazanmak hakkınızdır. İşte bu noktada sizi markalarla buluşturacak bir projeye ihtiyacınız oluyor.

Benim özellikle Instagram üzerinden en çok aldığım sorulardan birisi ‘Markalarla nasıl iletişime geçebilirim?’. Bu yazı onlar için harika bir referans olacak diye düşünüyorum. Çünkü markalar da bizlerden birileri ile iletişime geçmek için burada. Eğer siz de farklı çalışmalar içerisinde olmak istiyorsanız yazımı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederim.

CreatorDen benim son zamanlar da daha sık kontrol ettiğim bir uygulama oldu. Biliyorsunuz 8 seneye yakındır blog yazıyorum. Bir çok markayla çalışma fırsatım oldu. Ama bunlar tamamen Barter (ürün karşılığı) sistemiyle ilerledi. Genelde ücretli bir çalışma yaptıysam bunların çoğunluğu yabancı firmalar ile gerçekleşti. Son 1-2 senedir bu tarz Influencer ve markaları buluşturan projeler gündeme gelmeye başladı. Hemen hemen hepsine üye oldum. Fakat bunların arasından en faydalı bulduğum kesinlikle CreatorDen oldu diyebilirim

İlk olarak şunu söyleyebilirim her hangi bir problem de yetkililerle direk iletişime geçebiliyorsunuz. Bu kısım bence en önemli olan taraf. İstek yada şikayet gibi durumlarda ulaşabileceğiniz birileri olması harika.

Bunun dışında çok fazla proje mevcut. Öyle 1 ay boyunca sadece 3-4 marka görmüyorsunuz. Çok hızlı bir şekilde yeni projeler geliyor. Bu da uygulamanın popülerliğini ve verimli oluşunu gösteriyor. İşin güzel tarafı markalarla gerçek anlamda çalışmalar yapabiliyorsunuz. İster ürün karşılığı, ister markaların belirlediği fiyat aralıkların da teklifler vererek ücretli çalışmalar yapabiliyorsunuz. Bu tamamen marka ile sizin aranızda ilerliyor. Bir güzel yanı ise illa ki blog yazmak zorunda değilsiniz. Projelere teklif verirken paylaşım alanlarınızı seçebiliyorsunuz.

Peki süreç nasıl işliyor?

İlk olarak ister creatorden.com adresine girerek, ister telefonunuzdan App Store yada Play Store girerek CreatorDen uygulamasını indirmelisiniz. Ben uygulamayı tavsiye ederim. Çünkü projeleri, gelen mesajları sık sık kontrol etmeniz gerekecek.

Daha sonra uygulamaya kayıt oluyorsunuz. Kullandığınız sosyal medya hesaplarınızı uygulamaya eşliyorsunuz.

Bu adımdan sonra artık siz de markaların oluşturduğu projelere teklif vermeye başlayabilirsiniz.

Daha sonra ise paylaşım yapacağınız platformu seçerek markaya bir not bırakıyorsunuz. Bu not projeye katılırsanız neler yapabileceğiniz hakkında markaya bilgi verme amaçlı olacak. Daha sonra ise bütçeyi belirliyorsunuz. Ve teklifinizi gönderiyorsunuz. İşte bu kadar basit!

Bu uygulamayı kullanan çok fazla Blog yazarı, Instablogger, Youtuber arkadaşım var. Markalarla buluşup beraber projeler yapmaya devam ediyorlar. Eğer ki siz de sosyal medya üzerinden paylaşım yapıyorsanız, ve markalarla çalışmak istiyorsanız kesinlikle CreatorDen ailesine katılın derim.

Buradan CreatorDen ekibine çok teşekkür ediyorum. Hem bizlere böyle güzel bir imkan sunarak tecrübelerimize destek olduğu için, hem sürekli bizlerle iletişimde kaldıkları için…

@creatorden #creatorden #influencermarketingplatformu

Merak ettiğiniz herhangi bir konu olursa çekinmeden sorabilirsiniz.

Okuduğunuz için teşekkürler.

Hoş Kalın!

Sosyal Medya Hesaplarımdan Beni Takip Edebilirsiniz!

👇

🚩  Instagram:  iremgokcecom

🚩  Facebook: iremgokcecom

🚩   YouTube: İrem Gökçe

🚩    Twitter: iremgokcecom

🚩    Pinterest: iremgokcecom

İletişim & PR

İnfo@iremgokce.com

Gkcirm@gmail.com

Yazar hakkında

İrem Gökçe

Merhaba! Ben İrem :)
7 yıldır güzellik, bakım üzerine ve bir çok kategoride yazılar yazıyorum.
www.benrujumvealligim.biz olarak başladığım blog hayatıma İrem Gökçe olarak devam etmekteyim.
Blogum da kozmetik ürün incelemelerinden lens önerilerine, yemek tariflerinden kendin yap fikirlerine, saç bakımından boyamaya, ve kendi kalemimden çıkan bir çok yazı bulabilirsiniz.
Umarım burada kaldığınız sürece güzel vakit geçirirsiniz :)
Sevgiler...

2 Yorumlar

Yorum bırak